Czy kąpiel słoneczna zawsze jest zdrowe? Sprawdź, jak opalać się z gwarancją bezpieczeństwa!

Zdrowie

Słoneczne tygodnie tuż tuż, więc każdy wypatruje wypoczynkowego szaleństwa. Fantastycznym przejawem sezonu letniego pozostaje zmiana karnacji na witalny brąz. Jednak wypada się do wizyty na słońcu dobrze przygotować, by nie uszkodzić skóry.

Przed kąpielą słoneczną przyda się zastosowanie peelingu

Nasza skóra musi być dobrze przygotowana na słoneczną kąpiel – do tego warto przejść przez nadzwyczaj efektywne, a niezbyt częste kosmetyczne działania. Pierwszym z nich będzie zrobienie obowiązkowego peelingu dzień przed planowym wybraniem się na leżak. Warto wybrać radykalny peeling całego ciała, aby pozbyć się martwego naskórka. Za sprawą złuszczenia opalimy się jednolicie na głęboki brąz. To jednak zależy od stopnia wrażliwości ciała – przy delikatnej nie możemy przesadzać w doborze zabiegów pielęgnacyjnych. Kiedy za bardzo naruszymy skórę, opalanie zadziała na odwrót.

Czy stosować środek z faktorem do opalania?

Wśród najważniejszych reguł łączonych z opalaniem nie zapominamy w pierwszej kolejności używanie środków z zabezpieczeniem przeciw nadmiarowi UV. Powinno się je stosować za każdym razem, gdy chcemy wyjść na słońce. Wyjście bez zabezpieczenia najbardziej może odbić się okolicach ust i nosa. Nie wolno doprowadzić do oparzeń naskórka. Nadmiar słońca i promieniowania ultrafioletowego może oznaczać pojawienie się nowotworu. Jeżeli masz na ciele pieprzyki lub znamiona, koniecznie trzeba je osłaniać. Opłaca się pamiętać to, że zbyt długie wystawianie się na słońce może przyspieszyć powstawanie na naszej skórze wyraźnych zmarszczek, dlatego że skóra staje się wysuszona. W związku z tym najlepiej nie obniżać wartości filtra. Poza tym wrażliwsze na promieniowanie UV są dzieci, więc jeśli się nimi opiekujesz, zadbaj też o ich zabezpieczenie.

Ręcznik plażowy – czy przyda się w trakcie kąpieli słonecznych?

Na wakacjach nad wodą na pewno niejednokrotnie niezastąpiony okazał się ręcznik plażowy, dlatego też zawsze powinno się go zabrać. To bardzo potrzebne, uniwersalne wyposażenie. Tu przychodzi na myśl zastosowanie go jako miejca do leżenia. Jak jeszcze zastosować ręcznik plażowy? Wysuszysz się nim tuż po opuszczeniu morza lub jeziora. Gdy promieniowanie UV okaże się za silne, dasz radę tym ręcznikiem przysłonić plecy i ramiona, aby ograniczyć bolesne poparzenia słoneczne. Z tego powodu najlepiej znaleźć większy format, by można nim było osłonić narażoną część ciała.