Środki na suche włosy w kilkanaście minut

Różności

Wielki stres związany z pośpiechem i wilgotne loczki – to najgorsze połączenie, które często przytrafia się niejednej z nas. Ale masz rozwiązanie – wypróbuj jeden ze sposobów na ich szybkie wysuszenie. Tylko nie wpadnij na pomysł, by nastawić suszarkę na maksymalną temperaturę i nawiew, gdyż w ten sposób uda się jedynie błyskawcznie zniszczyć fryzurę. Jak więc skutecznie suszyć włosy? Przygotuj niezbyt duże ręczniki 50×90 i zobacz, jak to działa.

Szybsze osuszanie włosów – czy to możliwe?

Jeżeli twoje włosy suszą się najczęściej nadzwyczaj powoli lub po prostu nie pasuje ci paradowanie z mokrą głową, bez dwóch zdań zastosuj się do słów tego poradnika. Można znaleźć sposoby, by czas efektywnego wysychania był krótszy nawet o kwadrans. Bez względu na wszystko, warto wybierać te sposoby, które nie oznaczają fatalnego wpływu na stan fryzury, ponieważ szybkie ich osuszenie kosztem zdrowia nie jest najlepszym pomysłem. Istnieje sporo odpowiednich patentów na szybkie suszenie włosów:

Suszarka

Może to i jedna z lepszych metod, lecz sporo pań unika ciepła, które może wywrzeć groźny wpływ na stan fryzury. Jeśli nie możesz czekać, skup się na suszeniu okolic głowy letnim, ale delikatnym nawiewem na leniwych obrotach – końce schną o wiele szybciej i poziom osuszenia skutecznie osiągnie ten sam stan. W ciepłym wnętrzu zastosuj chłodne nadmuchiwanie, a to wysuszy włos prawie tak samo szybko, ale bez uszkodzeń w keratynowej powłoce. Używaj dobrego sprzętu z jonizacją i precyzyjną regulacją. W sytuacji podbramkowej włączysz prawdopodobnie ogrzany nawiew, dlatego na taką okazję warto posiadać środek w sprayu chroniący przed przegrzaniem. Nie zapomnij, że koniec operacji powinno się dopełnić nieogrzanym nawiewem dla polepszenia elastyczności włosa.

Odsączanie włosów z wody

Coś jeszcze prócz zastosowania suszarki, czyli zbyt mocne pocieranie ręcznikiem, może źle oddziaływać na włosy. Zastosuj bardzo absorbujące wilgoć ręczniki 50×90 mikrofibrowe. Na początku włosy trzeba delikatnie wykręcać ręcznie, następnie ostrożnie wycisnąć je w wymienione wyżej materiały. Włosy muszą być naprawdę dokładnie odciśnięte. Skuteczne są również ręczniki frotte, z tym że u niektórych przyczyniają się do stroszenia włosów.

Turban – tradycyjne odsączanie wody

Po odciśnięciu włosów z wody dobrze będzie zwinąć fryzurę w ręcznikowy turban jeszcze na parę minut. Odciągnięcie wody to kwestia wyjątkowo ściągniętego zawinięcia.

Ogrzany ręcznik

Przed użyciem ręczniki muszą ogrzać się na grzejniku, gdyż temperatura pomaga w suszeniu włosów. Musimy tylko pamiętać o tym, żeby nie za mocno go rozgrzać.