Podstawowe akcesoria kempingowe? Twoje ulubione!

Różności

Wycieczki to coś, co potrafi sprawić wiele emocji. Jedni zamawiają pensjonaty, inni domki letniskowe, jeszcze inni śpią w swoim ruchomym domku. Wybierz kampery, które można wyposażyć jak nam się podoba.

O jakie akcesoria kempingowe trzeba się postarać?

Ci, którzy postawią na ruchomy kemping, głowią się, które z akcesoriów kempingowych okażą się najpożyteczniejsze i konieczne do kupienia. Propozycji można wymienić wiele, od uchwytów na rowery po mobilną fotowoltaikę. Przed zaplanowaniem marszruty zrób listę i ustal, które akcesoria kempingowe musisz mieć na pewno. Z pewnością jednym z najważniejszych, o ile nie najbardziej strategicznym z akcesoriów będzie toaleta turystyczna. Brzmi niezbyt romantycznie? Może, ale przedmioty podstawowe są o wiele ważniejsze od fajnych gadżetów. Dodaj więc do wykazu lodówkę i kosze na odpadki. Opłaca się również zastanowić się nad dodaniu klimy na ciepłe dni, czy zamka na koła, żeby zapobiec zagrożeniom kradzieży pojazdu.

Najważniejsze akcesoria kempingowe

Z myślą o bardziej zagorzałych miłośnikach, zaawansowanych w sztuce kempingowania, wynaleziono z czasem ciekawe i nie tyle niezbędne, co po prostu pożyteczne akcesoria kempingowe. Można się bez nich przeżyć, ale np. odtwarzacze DVD czy przenośny zestaw satelitarny przyniosą ci więcej opcji spędzania czasu. Podczas jazdy przydatne okazują się również ogniwa słoneczne, radia CB, nawigacja GPS i kamera cofania. To oczywiście dodatkowy wydatek, jednak wiele urlopowiczów próbuje uwzględnić każdą ewentualność w czasie wyjazdu. Jest sporo sklepów w internecie lub w niedalekiej lokalizacji, które mają doświadczenie w akcesoriach kempingowych. W takich miejscach na podróżników czekają specjaliści z dobrymi protipami i pomocą w doborze dodatków do auta z częścią mieszkalną.