W jaki sposób wybrać bezpieczną pościel dla dziecka?

Zakupy

Jednym z zadań rodziców jest dokonywanie wyborów związanych z zapewnieniem maluchowi odpowiednich warunków rozwoju. Jednym z nich jest stworzenie wygodnego miejsca do odpoczynku, czyli łóżeczka z pościelą. Sprawdzony producent dzianin drukowanych ułatwi to zadanie.

Pościel z wypełnieniem – czy warto zwrócić na nią uwagę?

Producent dzianin drukowanych oferuje wiele różnorodnych tkanin z oryginalnymi deseniami i fakturami, lecz przed wybraniem materiału na pościel należy zdecydować się, czy pościel ma mieć wypełnienie czy nie. W pierwszym wypadku kołderka oraz poduszka mają wypełnienie, co oznacza, że ocieplenie jest wszyte do środka. Stosuje się odpowiednio dobraną gramaturę wypełnienia i ani kołdra, ani poduszka nie ma osobnych poszewek. Największą popularnością cieszy się włóknina silikonowa, czyli surowiec wykonany z antyalergicznych włókien silikonowych, które czynią pościel miękką i puszystą. Poduszki i kołdry z takim wypełnieniem mają swoich fanów, ale istnieją też przeciwnicy.

Na jaką pościel dla dziecka warto się zdecydować?

Producent dzianin drukowanych ma w swoim asortymencie najlepszej jakości surowce, które doskonale sprawdzą się do produkcji pościeli dla dzieci. Dobrze dobrana tkanina pościeli to najlepszy sposób na zapewnienie dziecku spokojnego snu. Musimy pamiętać, że skóra naszych pociech jest wyjątkowo delikatna oraz wrażliwa na każdy bodziec, w związku z tym zadbanie o odpowiednie warunki do odpoczynku jest szczególnie ważne.

Tkanina na pościel powinna być przewiewna, dzięki temu dziecięca skóra ma dostęp do świeżego powietrza, a zarazem umożliwioną wymianę gazową. Przyjemna w dotyku oraz miękka – taka powinna być kołdra i poduszka w sypialni malucha, przede wszystkim przez wrażliwą skórę dziecka, ale też po to, by zapewnić mu odpowiednie warunki do odpoczynku.

Istotne jest też, żeby tkanina, z której wykonana została pościel nie była bardzo wymagająca – aby regularne pranie pościeli nie było zbyt problematyczne. Powyższe właściwości posiadają rośliny włókniste, będące jednym z podstawowych surowców przemysłu tekstylnego. Za najlepsze tkaniny na dziecięcą pościel można uznać bawełnę, muślin, len oraz bambus.

Dzięki swoim właściwościom najczęściej stosowaną tkaniną jest bawełna, która jest przewiewna i odpowiednia nawet dla wrażliwej skóry. Tkanina bawełniana nadaje się na każdą porę roku i pogodę, dzięki temu będzie grzała zimą i chłodziła latem. Bawełna jest elastyczna, choć nierozciągliwa. Będzie doskonałą opcją dla dzieci, a dowodem jej wysokiej jakości jest komfort użytkowania oraz świetny wygląd nawet przy regularnym praniu.